Nie każdy może pozwolić sobie na montaż standardowego natrysku w swoim domu. Wynika to zarówno z kwestii typowo użytkowych (stan zdrowia może nie pozwolić na użytkowanie prysznica), jak i komfortowych (kto z nas nie lubi co jakiś czas zanurzyć się w wodzie na wiele chwil?). Jednak korzystanie z wanny nie musi oznaczać, że nie możesz mieć przy okazji natrysku. Wystarczy zastosować odpowiednie parawany nawannowe. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są parawany nawannowe? To najczęściej szklane lub wykonane z tworzyw sztucznych elementy, które skutecznie ograniczają wyciek wody poza obręb kąpieli. Oznacza to, że obudowując wannę takim parawanem, możesz bez problemu zamontować nad nią określony natrysk i kąpać się na stojąco. Wanna nie straci przy tym swojego waloru użytkowego.

Jak dobrać parawany nawannowe?

Przede wszystkim zwróć uwagę na rozmiar wanny, swoje zapotrzebowanie i możliwości montażu. Możesz znaleźć parawany nawannowe, które montuje się wyłącznie po jednej stronie armatury, drugą zostawiając otwartą. To dobre rozwiązanie, jeżeli masz dość dużą wannę i nie chcesz jej zabudowywać w całkowity sposób.

Dostępne są także elementy całkowicie zamykające wannę, które mogą być otwierane jak klasyczne drzwi lub rozsuwane. Zastosowanie tego rodzaju parawanu ułatwi korzystanie z takiego natrysku, gdy np. wanna jest niewielka i ryzyko ochlapania łazienki jest całkiem spore.

Jeżeli wybierzesz już typ parawanu, musisz dokładnie zmierzyć wannę i skorzystać z takich osłon, które będą skutecznie zamykały całą lub np. połowę armatury. Istotny jest także kształt, gdyż innego rodzaju elementy montuje się do narożnych, inne do prostokątnych, a inne do owalnych wanien.

Kiedy warto sięgnąć po tego rodzaju elementy?

Nie w każdej łazience można zamontować jednocześnie wannę i natrysk. Nie pozwalają na to kwestie użytkowe czy po prostu ograniczona powierzchnia. W takim przypadku połączenie tych dwóch elementów kąpielowych będzie świetnym rozwiązaniem pod względem typowo użytkowym – pozwoli na branie długich kąpieli w pełnej wody wannie i szybkich pryszniców pod natryskiem. Będzie zadowalać domowników, niezależnie od ich preferencji.

Co istotne, zamiana wanny w wanno-prysznic nie jest też droga (w przeciwieństwie do stawiania nowej kabiny i koniecznego remontu). Wytrzymałość parawanów sprawia też, że to inwestycja na wiele lat, bez obaw o przeciekającą wodę czy zniszczone elementy konstrukcyjne i ruchome. Elementy te wpływają też na kwestie wizualne w łazience, odświeżając jej wygląd w prosty sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj