Ostatnimi czasy dużo mówi się o farbach antyrefleksyjnych. Jednak niewiele osób tak naprawdę wie, co ten termin oznacza. Podczas rozmowy z klientem warto poświęcić czas na wyjaśnienie, czym jest farba antyrefleksyjna i kiedy warto ją stosować. Jakich argumentów możesz użyć? Podpowiadamy!
Spis treści
Co to znaczy, że farba jest antyrefleksyjna?
Farba antyrefleksyjna to nowoczesny produkt pozwalający na uzyskanie matowej powłoki, która doskonale pochłania wiązki światła. W efekcie światło nie odbija się od powierzchni, co sprawia, że podłoże wydaje się równiejsze, niż jest w rzeczywistości, a wszystkie drobne niedoskonałości stają się niewidoczne. Dodatkowo dobra farba antyrefleksyjna zapewnia doskonałe krycie, dzięki czemu jej zastosowanie znacząco minimalizuje ryzyko powstania smug i niedoskonałości.
Farby antyrefleksyjne mogą mieć też szereg innych właściwości, które przemawiają za ich użyciem. Doskonałym przykładem takiego produktu jest emulsja lateksowa do ścian i sufitów Dulux Professional Rezisto 1. Jest to farba jednocześnie antyrefleksyjna i plamoodporna. Ta wyjątkowa emulsja charakteryzuje się dużą siłą krycia i tworzy głęboko matowe powłoki, które są ekstremalnie odporne na tłuste plamy.
Kiedy warto stosować farbę antyrefleksyjną
Wchodząc do danego pomieszczenia, od razu możesz zauważyć, jak światło dzienne i sztuczne pada na różnego rodzaju powierzchnie. W miejscach, w których światło operuje bardzo intensywnie, dochodzi do wyeksponowania wszelkich ubytków, nierówności, smug i niedoskonałości. Tej sytuacji można łatwo zapobiec, poprzez zastosowanie farby antyrefleksyjnej. Produkt świetnie nadaje się do pokrycia zarówno ścian, jak i sufitów.
Aby jeszcze lepiej zobrazować klientowi działanie emulsji, pomaluj nią niewielki fragment ściany i pokaż, jak będzie wyglądać w naturalnym i sztucznym świetle. Różnicę pomiędzy zwykłą powłoką a głębokim antyrefleksyjnym matem widać gołym okiem. W ten sposób szybko przekonasz klienta do proponowanego przez Ciebie rozwiązania.
Jak wybrać dobrą farbę antyrefleksyjną do ścian i sufitów
Farba antyrefleksyjna jest szczególnie polecana do malowania białych ścian i sufitów, ponieważ na białej powierzchni wszelkie niedoskonałości są bardzo widoczne. Dzięki niej ułatwisz sobie pracę i ograniczysz ryzyko powstawania smug lub innych mankamentów, które będą wymagały poprawy.
Jeśli szukasz produktu o doskonałym kryciu, który warto rekomendować klientom, to dobrym rozwiązaniem będzie wspomniana emulsja lateksowa Dulux Professional Rezisto 1. Jest to biała farba o głębokim matowym wykończeniu, która ma zaledwie 1 stopień w skali połysku przy kącie 85°.
Po nałożeniu dwóch warstw na powierzchni ściany bądź sufitu powstanie zwarta powłoka, która będzie odporna na tłuste plamy, szorowanie i mycie z dodatkiem detergentów.
Farba biała antyrefleksyjna jest łatwa do rozprowadzenia i bardzo wydajna, a jej czas schnięcia wynosi jedynie 2 godziny. Dzięki wysokiej plamoodporności warto ją stosować we wnętrzach, w których na co dzień często jest przygotowywana lub spożywana żywność. Mogą to być na przykład: pomieszczenia socjalne, kuchnie, jadalnie lub pokoje dziecięce.
Jak przekonać klienta do farby antyrefleksyjnej?
Przekonanie klienta do farby antyrefleksyjnej nie musi być trudne, jeśli szczegółowo przedstawisz jej zalety. Ściany pomalowane głęboko matową farbą prezentują się niezwykle elegancko i stylowo o każdej porze dnia. Takie powierzchnie są również zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości. W efekcie wnętrze będzie zawsze wyglądało na zadbane i schludne. Ponadto piękne i gładkie ściany ułatwią stworzenie modnej aranżacji oraz sprawią, że przebywanie w pomieszczeniu stanie się wyjątkowo przyjemne.
Farby antyrefleksyjne są niezwykle praktyczne, dzięki czemu świetnie sprawdzają się zarówno w starszych, jak i w nowszych wnętrzach. Z ich pomocą możesz uzyskać efekt idealnie gładkiej ściany bez większego wysiłku, dlatego zdecydowanie warto proponować je klientom.