Prywatność i bezpieczeństwo to najczęstsze przyczyny wynajmu ogrodzeń o charakterze tymczasowym. Taki płot zazwyczaj stosuje się wokół terenu prac budowlanych czy podczas masowych wydarzeń plenerowych. Ze względu na jego popularność producenci i dostawcy ogrodzeń tymczasowych prześcigają się w dostarczaniu na rynek atrakcyjnych paneli ogrodzeniowych. Jakie opcje masz do wyboru, jeśli chcesz zabezpieczyć teren na określony czas? Możliwości jest całkiem sporo.

Kiedy stosuje się ogrodzenie tymczasowe?

Okoliczności, w których to rozwiązanie się sprawdza, jest kilka. Jedną z nich jest organizacja placu budowy. W tym przypadku chodzi nie tylko o wytyczenie terenu, na którym będą prowadzone prace. Ważne jest także zadbanie o bezpieczeństwo osób postronnych, np. przechodniów. Ostatecznie inwestorzy mają obowiązek je zapewnić, jak również ograniczyć do placu budowy dostęp osobom do tego nieupoważnionym. Wyraźnie traktuje o tym Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych.

Akt ten określa nawet dokładne wymiary ogrodzenia tymczasowego. Jego wysokość powinna wynosić co najmniej 1,5 metra.

Równie dobrze ogrodzenie tymczasowe sprawdza się podczas imprez plenerowych – np. koncertów czy festiwali. Mobilny płot pozwala wygrodzić nie tylko przestrzeń dla widowni, ale także strefę gastronomiczną czy sanitarną, jeśli są przewidziane przez organizatora.

Jakie ogrodzenie tymczasowe wybrać?

Wszystko zależy od specyfiki wydarzenia czy terenu, na którym ma stanąć płot. Na szczęście rynek jest przepełniony rozwiązaniami, które można idealnie dopasować do swoich potrzeb. Nawet duże nierówności terenu nie stanowią przeszkody dla postawienia ogrodzenia. Zanim zdecydujesz się na konkretny model płotu, odpowiedz sobie na pytanie, czy zależy Ci tylko na bezpieczeństwie czy sprawnej organizacji przestrzeni, czy także na prywatności. Od tego powinieneś uzależnić swój wybór modelu.

Przenośne ogrodzenia ażurowe

Modele ażurowe to jedne z najczęściej spotykanych ogrodzeń tymczasowych. Decydują się na nie inwestorzy, którzy zamierzają wygrodzić teren prac budowlanych. Jeśli nie ma konieczności zachowania postępu prac w tajemnicy, te lekkie i łatwe w transporcie moduły ogrodzeniowe sprawdzają się doskonale.

Składają się ze stalowej ramy i wypełnienia siatkowego. Jeśli ogrodzenie tymczasowe ma być wielokrotnie przenoszone i musi się to odbywać sprawnie, będzie to strzał w dziesiątkę.

Ogrodzenia pełne

Ogrodzenia składające się z ramy wypełnionej trapezową blachą są dostępne w rozmaitych wersjach. Gwarantują rzecz jasna o wiele skuteczniejszą ochronę niż płoty ażurowe. To wynika bezpośrednio z ich budowy. Pełne panele tymczasowe są mocne, trwałe i, poza bezpieczeństwem, gwarantują prywatność, tworząc barierę wizualną. Ponadto skuteczniej chronią przed wydostawaniem się z terenu budowy różnych pyłów czy zanieczyszczeń, które naturalnie mogą tam powstawać. Ogrodzenia pełne są cięższe niż ich ażurowe odpowiedniki, jednak dają więcej korzyści niż te ostatnie.

Niskie barierki

Dostawcy ogrodzeń tymczasowych, tacy jak firma mToilet, starają się odpowiadać na każdą rynkową potrzebę. Właśnie dlatego powstały także niskie ogrodzenia przenośne, z których chętnie korzystają organizatorzy wydarzeń kulturalnych w terenie. Tego rodzaju płoty są bardzo łatwe w montażu i demontażu. Ponadto pomagają skutecznie wyznaczyć poszczególne strefy podczas wydarzenia, gdy nie ma konieczności zapewnienia bariery wysokościowej.

Jeśli stoisz przed wyborem ogrodzenia tymczasowego, możliwości są naprawdę szerokie. Co więcej, każdy typ mobilnego płotu dostępny jest modułowo. To oznacza, że jego poszczególne panele można układać w dowolne, nawet bardzo nietypowe kształty. Warto zatem skontaktować się z oferującą je firmą, aby podjąć dobrą decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj