Basen w przydomowym ogrodzie to marzenie wielu osób, które cenią sobie aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu. Obecnie rynek basenów jest tak szeroki, że decyzja nie należy do łatwych. Dlaczego na świecie najbardziej cenione są niecki z żywicy? Jaki może być orientacyjny koszt takiego przedsięwzięcia?

Od czego zależy cena budowy basenu w ogrodzie?

Zanim zamówimy nieckę basenową od producenta, musimy przejść przez niezbędne kroki przygotowawcze. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy na działce w ogóle istnieje możliwość wykopania głębokiego dołu w celu wkopania basenu. Może się okazać, że różnego rodzaju rurociągi i przewody uniemożliwią realizację projektu. O ile powierzchnia tafli wody nie będzie przekraczać 50 m2, nie musimy ubiegać się o pozwolenie na budowę ani tego faktu nigdzie zgłaszać. W Polsce nie ma również przepisów regulujących to, jak blisko granicy działki może znajdować się basen. Jednym ze składników kosztów inwestycji jest wykopanie dołu i wywóz wykopanej ziemi, natomiast najistotniejszym czynnikiem jest sama niecka.

Jaka jest cena wkopania basenu z żywicy i od czego ona zależy?

Cena basenu z żywicy będzie różnić się przede wszystkim ze względu na rozmiar niecki. Polscy producenci dostarczają zbiorniki już od 3 x 2,34 x 0,8 m aż do 10 x 3,75 x 1,50 m. Wybór jest zatem ogromny i obejmuje nie tylko długość, szerokość oraz głębokość, ale też kształt basenu oraz to, gdzie umiejscowione są schodki i miejsca do siedzenia. Szacuje się, że średni zbiornik o długości 5 metrów, szerokości 2,80 oraz głębokości 1,35 może kosztować około 20 tysięcy złotych, jednak należy pamiętać, że jest to wyłącznie cena zakupu niecki. Dodatkowo doliczyć trzeba koszty związane z robotami ziemnymi w ogrodzie, instalacją systemów, wyposażeniem w niezbędny osprzęt i akcesoria, obudowaniem powierzchni wokół basenu (np. płytami betonowymi lub deską kompozytową) oraz napełnieniem wodą. Ostateczny koszt inwestycji może zatem wahać się w zależności od regionu i wybranych materiałów.

Czy warto zainwestować w basen ogrodowy z żywicy?

Baseny z żywicy produkowane są w najnowszej technologii gwarantującej ponadprzeciętną trwałość oraz wytrzymałość przez nawet 80 lat użytkowania. Niecka zbudowana jest z aż 9 warstw specjalnie opracowanych materiałów, które całkowicie chronią zbiornik przed deformacją czy uszkodzeniami twardej konstrukcji. Na miejsce transportuje się gotowe niecki z laminatu, a następnie wkopuje w ziemię – realizacja zajmuje zatem znacznie mniej czasu niż w przypadku budowy na miejscu. Czy warto zdecydować się na to przedsięwzięcie? Rozwiązania polskich producentów basenów z żywicy docenili już odbiorcy z zagranicy, dla których doskonała jakość jest absolutnym priorytetem. Najlepiej jednak osobiście skontaktować się z doradcą, aby otrzymać szczegółowe informacje o zalecanym rozmiarze i kształcie basenu oraz szacowanej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj